Dlaczego lepiej kupić mieszkanie od dewelopera niż na rynku wtórnym?

01. sierpnia 2016 Porady 0

Deweloper obsłuży Cię od A do Z

Deweloperzy zapewniają kompleksową obsługę, ich praca skupia się nie tylko na sprzedaży mieszkań, ale obejmuje również doradztwo i pomoc przy znalezieniu odpowiedniego finansowania inwestycji. Deweloper może indywidualnie negocjować z bankiem stawki oprocentowania, wie, jak sprawić, aby wnioski o kredyt były szybciej rozpatrywane i pomaga przy kompletowaniu wymaganych dokumentów. Jest pewnego rodzaju doradcą, który wspiera nas od momentu podjęcia decyzji o zakupie mieszkania, do momentu odbioru kluczy. My w sytuacji kupna nieruchomości znajdujemy się okazjonalnie, a nasza wiedza w tym zakresie jest niepełna – deweloper zajmuje się omawianymi kwestiami na co dzień i dysponuje fachową wiedzą.

Na naszą korzyść istnieją pewne odgórne regulacje, którym podlega rynek deweloperski. W celu ochrony interesów nabywców lokali lub domów na rynku pierwotnym w 2012 roku zaczęła obowiązywać tzw. ustawa deweloperska. Jej zapisy zobowiązują firmy deweloperskie do gromadzenia środków pieniężnych nabywców na rachunku powierniczym, który zostaje zabezpieczony przez bank. W momencie zakończenia inwestycji prawo własności zostaje przeniesione na nabywcę. Dodatkowo przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego mamy 5-letnią rękojmię. W przypadku wystąpienia usterki lub niezgodności z projektem budowy przy odbiorze mieszkania mamy prawo do zgłoszenia reklamacji. Istotne jest również to, że zakup mieszkania od dewelopera jest wolny od podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC).

Brak ukrytych kosztów, dokładnie wiesz w co inwestujesz

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, masz pewność że do jego budowy użyto najnowszych technologii i wysokiej jakości materiałów, co potwierdza prospekt informacyjny inwestycji. Wszystkie elementy, które składają się na infrastrukturę techniczną nowych budynków, generują niskie koszty eksploatacyjne. Nie martwisz się o to, czy instalacje elektryczne, sanitarne i CO spełniają obecnie obowiązujące normy, bo zapewnia cię o tym deweloper, przedstawiając odpowiednią dokumentację. Nie zastanawiasz się nad tym, czy po zakupie mieszkania czeka cię remont, naprawa dachu, malowanie klatki schodowej, oczyszczanie piwnicy, ocieplanie budynku czy wymiana instalacji wodnej lub elektrycznej. Są to ukryte koszty, które często wiążą się z zakupem mieszkania z drugiej ręki i w rzeczywistości trudno je w pełni oszacować. Kupując mieszkanie od dewelopera nie ryzykujesz zakupu przysłowiowego “kota w worku”.

Sam urządzasz

Kupując mieszkanie z pierwszej ręki nie zawracasz sobie głowy remontami, przebudową lokum, usuwaniem starej terakoty, czy kuciem zbędnych ścian. Aranżujesz i urządzasz swoje cztery kąty według indywidualnych potrzeb. Może być to tańsze i wygodniejsze wyjście, niż zakup mieszkania na rynku wtórnym. Dodatkowo otrzymujesz od dewelopera rękojmię, która zobowiązuje go do usunięcia niedogodności związanych z nieruchomością.

 

Nowa inwestycja! Wieliczka, ul. Sowińskiego – zobacz!

Osiedle Sowińskiego Wieliczka
Osiedle Sowińskiego Wieliczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *