Smog w domu

07. marca 2017 Porady 0

Jak sobie radzić ze smogiem w czterech ścianach?

Ciągle słyszymy doniesienia o przekroczonych, w całej Polsce, dopuszczalnych stężeniach smogu w powietrzu. Problem dotyka wszystkich, bez wyjątku.

Smog składa się z mikrozanieczyszczeń, niektóre z nich mają działanie rakotwórcze. Oddychanie tak zanieczyszczonym powietrzem można porównać do palenia papierosów. Wdychanie smogu jest szczególnie groźne dla osób z chorobami układu krążenia lub oddechowego, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem może zaostrzać te problemy. Smog jest groźny też dla osób starszych, dzieci i kobiet w ciąży (głównie dla płodu).

Powietrze w domu jest czystsze niż to na zewnątrz, pod warunkiem, że mamy szczelne okna i nie wietrzymy w dni, w które obowiązuje alarm smogowy. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na unikanie wietrzenia, szczególnie w przypadku używania pieców gazowych. W domu przydadzą się oczyszczacze powietrza. Ich krótki przegląd znajdziecie poniżej.

Palenie w kominku sprawia, że w mieszkaniu, czy domu stężenie smogu ma taki poziom, przy jakim miasta uruchamiają darmową komunikację!

Warto skorzystać z aplikacji monitorującej poziom smogu i na jej podstawie decydować, kiedy wietrzyć i powstrzymywać się od dłuższego i aktywnego spędzania czasu na zewnątrz.

 

OCZYSZCZACZ POWIETRZA BONECO P500 – cena ok. 2 600,00 zł

Maksymalna wielkość pomieszczenia – 28 m2

 

OCZYSZCZACZ POWIETRZA PHILIPS COMBI AC4080/10 – cena ok. 1 900,00 zł

Maksymalna wielkość pomieszczenia – 33 m2

OCZYSZCZACZ POWIETRZA AIRFREE E80 – cena ok. 900,00 zł

Maksymalna wielkość pomieszczenia – 32 m2


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *